Blog

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie własnego biznesu, zdaje sobie sprawę, że prędzej czy późnej skorzysta z usług księgowego i prawnika. Powód dla którego przedsiębiorcy decydują się zatrudnić księgowych jest raczej oczywisty- pojawia się bowiem potrzeba przygotowania odpowiednich planów, rozliczeń i deklaracji podatkowych. Powód dla którego firmy powinny nawiązać współpracę z adwokatem, której przedmiotem jest obsługa prawna podmiotów gospodarczych, na pierwszy rzut oka może rodzić liczne pytania.

 

Bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców prowadzona przez doświadczony zespół adwokatów i radców prawnych, to nie tylko obrona interesów przedsiębiorców w sprawach karnych i reprezentacja przed sądami w sprawach cywilnych i pracowniczych, jest to obsługa prawna firm w każdym aspekcie prowadzonej działalności. Obsługa prawna spółek rozpoczyna się od momentu rejestracji podmiotu, przez ustalenie zasad prawnych jego funkcjonowania, procedur wewnętrznych, kontraktów, aż po minimalizację ryzyka i odpowiedzialności przedsiębiorcy z kontrahentami w sporach sądowych.

 

Zagrożenia pojawiające się w przypadku,

gdy obsługa prawna firm nie działa prawidłowo:

 

 • Przedsiębiorca został pozwany przed sąd – jest to podstawowy błąd, który pojawia się u przedsiębiorców, którzy nie doceniają korzyści jakie daje stała obsługa prawna podmiotów gospodarczych. Zatrudnienie doświadczonego adwokata dla firm zapobiega sytuacjom ostatecznym, w których spór o nienależycie wykonane zobowiązanie umowne, naruszenie praw autorskich, czy zasad konkurencji znajduje swój finał na wokandzie sądowej. Przedsiębiorcy, którzy zostają pozwani przed sąd zazwyczaj gotowi są zapłacić wysokie koszty za pomoc adwokata, który wybroni ich od niekorzystnego rozstrzygnięcia. Opłaty te często przewyższają koszty firm, w których występuje stała obsługa prawna spółek. Dlatego każdy przedsiębiorca rozpoczynający przygodę z biznesem powinien zastanowić się jak wiele czasu i pieniędzy może zaoszczędzić dzięki pomocy prawników, których specjalizacją jest obsługa prawna przedsiębiorców.

 

 • Przedsiębiorca posiada wielu dłużników i nie znając możliwości prawnych zakłada, że jedyną drogą do odzyskania długu jest kosztowny i długotrwały proces sądowy. Stała obsługa prawna przedsiębiorców gwarantuje natomiast, nie tylko niższe koszty współpracy z adwokatem w zakresie obsługi prawnej firm w tym reprezentacji sądowej i windykacji należności, ale też w zależności od długu i dłużnika pomaga obrać drogę najbardziej opłacalną. Kontrolowanie zaległości płatniczych i bieżące odzyskiwanie zadłużeń z pomocą doświadczonego adwokata okazuje się przynosić większe korzyści w krótszym czasie, niż mogłoby się na pierwszy rzut wydawać. Dostępne są wówczas dodatkowe opcje prawne, nieznane na co dzień przedsiębiorcom. Stała obsługa podmiotów gospodarczych zapewnia udział adwokata na każdym etapie wywiązywania się kontrahentów z zobowiązań umownych i podejmowania odpowiednich działań.


W jakich aspektach funkcjonowania firmy pomoc adwokata,

może okazać się niezbędna?

 

Lista czynności podejmowanych przez prawników jest długa, wśród najważniejszych możemy wymienić:

 • rejestracja podmiotu, dokonywanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 • opracowanie opinii prawnych na potrzeby podejmowania strategicznych decyzji w firmie,
 • opracowanie, analiza i negocjowanie warunków umów,
 • audyt prawny,
 • doradztwo w zakresie prawa pracy i prawa karnego,
 • informowanie o zmianach prawnych, które wpływają na działanie firmy,
 • odzyskiwanie długów i reprezentacja przez sądem,
 • weryfikacja wiarygodności i statusu prawnego kontrahentów,

Zakres współpracy jest zawsze zależny od potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz profilu danej działalności. Dla jednych przedsiębiorców pomoc prawna będzie skupiała się głównie na analizie dokumentacji będącej w obiegu firmy: wewnętrznych procedurach, umowach zawieranych z pracownikami i kontrahentami oraz bieżącym doradztwie prawnym. Dla innych przedsiębiorców priorytetowa będzie kwestia windykacji wierzytelności oraz prowadzenia skutecznych sporów sądowych.

Ciekawostka: Każdy Adwokat jest Przedsiębiorcą, ale nie każdy Przedsiębiorca jest Adwokatem.

 

najnowsze wpisy
blog
Slider
blog
najnowsze wpisy
Slider
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random