Porada prawna online

Jeśli szukają Państwo skutecznego prawnika, u którego dostępna jest pomoc prawna online, zapraszam do kontaktu. Kancelaria Adwokacka Agnieszki Duży we Wrocławiu świadczy porady prawne online z zakresu różnych dziedzin prawa, przede wszystkim prawa rodzinnego, ale również prawa spadkowego, karnego oraz prawa spółek. Prawnik online udziela kompleksowych informacji na temat sprawy przez internet lub telefonicznie, bez konieczności wychodzenia z domu i spotkania osobistego w siedzibie kancelarii.

Porady prawne online i sprawy sądowe online - adwokat Agnieszka Duży

Dla osób, które potrzebują pomocy prawnej i chcą skonsultować się z fachowym prawnikiem, adwokat we Wrocławiu Agnieszka Duży świadczy porady prawne online, przez internet lub telefonicznie. By porada prawna online mogła się odbyć, wymagane jest jej wcześniejsze opłacenie.

Ile kosztuje porada prawna online?

Konsultacja u prawnika online kosztuje od 250 złotych, a skorzystać z niej mogą nie tylko klienci z Wrocławia, ale i z całej Polski. Przelew opłacający porady prawne online należy dokonać na poniższe dane:

  • Kancelaria Adwokacka Agnieszka Duży, Plac Solidarności 1/3/5 lok. 516 Wrocław
  • Nr rachunku: 29 1050 1575 1000 0092 1327 6794
  • IBAN: PL, Kod BIC SWIFT: INGBPLPW
  • Tytuł przelewu: nazwisko Klienta - porada prawna

Jak przebiega porada prawna online?

Dzięki nowoczesnym technologiom porada prawna może być udzielana online, bez wychodzenia z domu i konieczności osobistego spotykania się w siedzibie kancelarii, wszelkie kwestie można omówić zdalnie. W tym celu stworzyłam dla Klientów usługę obejmującą porady prawne online prowadzone za pomocą wideokonferencji przez WhatsApp, Skype lub Messenger. Osoby, które nie korzystają z ogólnodostępnych komunikatorów, mogą dołączyć do wideorozmowy, klikając w link do spotkania otrzymany SMS-em lub e-mailem. Jeśli mają Państwo jakieś dokumenty dotyczące sprawy, istnieje możliwość przesłania ich mailem przed spotkaniem. Porada prawna online dla klientów z Wrocławia i innych miejscowości pozwala porozmawiać na żywo i w komfortowych warunkach, w zaciszu własnego domu. Porada prawna online, mimo odmiennej formy, udzielana jest w takich samych, wysokich standardach, jak porada prawna dostępna w biurze kancelarii we Wrocławiu i świadczona jest przeze mnie osobiście.

Ile trwa porada prawna online?

Czas trwania porady prawnej przez internet, jak wynika z mojego doświadczenia, co do zasady nie przekracza godziny. W sytuacji, gdy problem prawny jest wysoce skomplikowany, planuję i podejmuję z Klientem kolejne kroki, umożliwiające ostateczne wyjaśnienie sprawy i rozwiązanie problemu. Prowadzę przede wszystkim sprawy rodzinne oraz sprawy spadkowe, na przykład o zachowek czy podział majątku spadkowego.

Porada prawna online w zakresie odzyskiwania należności

Pomoc prawna online dostępna jest w zakresie odzyskiwania należności z zaległych faktur i rachunków za pomocą Elektronicznego Postępowania Sądowego (EPU), które odbywa się bez udziału Stron w rozprawach sądowych. Z procedury mogą skorzystać Klienci, których wierzytelności nie budzą wątpliwości i zostały potwierdzone odpowiednimi dokumentami (np. umowami, fakturami, rachunkami).

Odzyskiwanie należności z pomocą adwokata odbywa się w czterech prostych krokach:

  • KROK 1 ► pisemne wezwanie dłużnika do zapłaty zadłużenia

  • KROK 2 ► przygotowanie pozwu o zapłatę i skierowanie sprawy do e-sądu

  • KROK 3 ► rozpatrzenie sprawy przez e-Sąd i wydanie nakazu zapłaty

  • KROK 4 ► skierowanie sprawy do Komornika celem egzekucji długu

Korzystając z usługi elektronicznego postępowania sądowego, Klienci zyskują nie tylko czas, gdyż nie są zobowiązani do osobistego stawiennictwa w sądzie, ale również pieniądze, minimalizując koszty procesu, w tym koszty obowiązkowych opłat sądowych od pozwu do wysokości 1,25% wartości standardowej opłaty sądowej.

Zapraszam do kontaktu - pomoc prawna, którą świadczę jako adwokat online, to kompleksowa usługa, w ramach której pomagam rozwiązać problem na podstawie dostępnych dokumentów i podpowiadam, jakie kroki warto podjąć i jakie są szanse powodzenia sprawy. Zapewniam dyskrecję i poufność danych oraz fachowe doradztwo.

Formularz - porada prawna online

 

Zalety porady prawnej online:

Ostatnie lata zrewolucjonizowały rynek pod kątem rozwoju usług świadczonych online. Komunikacja online jest coraz bardziej popularna nie tylko w celu komunikowania się z rodziną i znajomymi, ale wykorzystywana jest również jako narzędzie pracy. Nauczanie zdalne, teleporady medyczne, praca przez Internet czy wreszcie porady prawne online stały się już częścią naszej rzeczywistości.

Jakie są zalety porady prawnej online?

Jedną z najistotniejszych zalet porady prawnej online jest jej dostępność oraz szybkość załatwienia sprawy. Porada prawna online zazwyczaj udzielana jest w ciągu 24 godzin od nawiązania kontaktu z prawnikiem. Z porady prawnej online można skorzystać praktycznie z każdego miejsca na ziemi, w którym jest dostępny Internet. Jest to szczególnie cenne jeśli mieszkamy za granicą lub w miejscowości, w której brak jest wyspecjalizowanych prawników w danej dziedzinie. Decydując się na poradę prawną online mamy możliwość wyboru prawnika o konkretnej specjalizacji, niezależnie od miejsca w którym znajduje się biuro kancelarii. Ponadto korzystając z porady prawnej online możemy ustalić dogodną dla siebie godzinę konsultacji prawnej, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, w której żyjemy w innej strefie czasowej lub kiedy ogrom obowiązków rodzinnych i związanych z pracą uniemożliwia nam wyjście na spotkanie bądź swobodne przemieszczanie się. Bardzo ważną zaletą porad prawnych online jest to, że to od nas zależy w jakiej formie się ona odbędzie. Z niektórymi problemami nie czujemy się komfortowo i nie chcemy konfrontować ich twarzą w twarz z innymi osobami. Jednocześnie wiemy, że skorzystanie z pomocy prawnej jest konieczne, aby rozwiązać je z korzyścią dla nas. W takiej sytuacji możemy skorzystać z porady prawnej w formie telefonicznej bez wideo. Porady prawne w formie telekonferencji w zaciszu własnego domu z pewnością eliminują stres, który towarzyszyłby nam w spotkaniu na żywo. Realizując potrzeby innych klientów, porady prawne online umożliwiają uczestniczenie w konsultacji prawnej większej ilości osób, które dążą do rozwiązania wspólnego problemu, nawet w sytuacji w której osoby te przebywają w różnych miejscach lub miastach. Standard udzielonej porady prawnej nie różni się od tej uzyskanej na żywo. Porada prawna online udzielana jest na takich samych zasadach jak stacjonarna porada w biurze kancelarii. Jeśli wymagana jest analiza dokumentów przed spotkaniem lub w jego trakcie, możliwe jest udostępnienie wglądu w dokumenty przez aplikacje internetowe lub przez ich wcześniejsze wysłanie jako załączników do wiadomości mailowej.

Forma porady prawnej oraz cennik prawnika online:

Porady prawne online udzielane są przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Kancelaria świadczy pomoc prawną online za pomocą takich komunikatorów jak m.in. Messenger, Skype, WhatsApp, Microsoft Teams, telefonicznie lub mailowo. Forma porady prawnej zależy od decyzji Klienta. Może on zdecydować się na rozmowę w formie wideokonferencji lub bez obrazu w formie rozmowy telefonicznej. Możliwe jest również uzyskanie porady prawnej w formie pisemnej opinii w odpowiedzi na zapytanie mailowe. Każda porada prawna jest wyceniania indywidualnie. Koszt porady prawnej zależy od specyfiki problemu. Cena porady prawnej jest ustalana z Klientem przed umówieniem terminu spotkania. Oznacza to, że klienci otrzymują wycenę swoich pytań przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usługi prawnej online. Cena porady prawnej online zależy przede wszystkim od tego z jakiej dziedziny prawnej kierowane jest zapytanie. Koszt porady prawnej rozpoczyna się od kwoty 250 zł za godzinę pracy prawnika. Zazwyczaj jest to czas wystarczający do rozwiązania problemu prawnego. W sytuacji w której sprawa jest bardzo zawiła, dotyka wielu wątków i kwestii prawnych z różnych obszarów prawa, co powoduje, że wymaga większego zaangażowania i nakładu pracy prawnika, cena porady prawnej może być wyższa.

W jaki sposób zlecić poradę prawną online?

Klienci, którzy chcą zlecić poradę prawna online mogą umówić się na spotkanie drogą mailową lub korzystając z formularza kontaktowego umieszczone na stronie kancelarii. W takim przypadku pomocne będzie krótkie opisanie problemu oraz wskazanie dogodnych godzin kontaktu. Warto w zapytaniu wskazać jakiej pomocy prawnej klient oczekuje. W odpowiedzi na zapytanie prawnik wyceni poradę prawną online oraz zaproponuje termin konsultacji. Równie dobrym sposobem na zlecenie porady prawnej online jest zapytanie telefoniczne, które pozwala od razu na ustalenie terminu porady prawnej i jej wycenę.

Jakimi sprawami zajmuje się prawnik online?

Porady prawne online cieszą się największą popularnością wśród osób, które pilnie potrzebują porady prawnej. Najczęściej z porad prawnych korzystają klienci z zagranicy lub tacy dla których czas odgrywa znaczącą rolę. Sprawy z jakimi zgłaszają się klienci na poradę prawną online są bardzo różne, od zwykłych konsultacji prawnych polegających na omówieniu problemu prawnego takiego jak np. zasiedzenie nieruchomości, po analizę dokumentów, sporządzaniu umów i pism sądowych, aż po realizację potrzeby załatwienia sprawy urzędowej w formie online lub uczestniczenia w rozprawie sądowej w formie wideokonferencji. Porady prawne online kierowane są do osób fizycznych i firm.

 

Przetwarzanie danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Agnieszka Duży z siedzibą we Wrocławiu przy pl. Solidarności 1/3/5, lok. 516. Kontaktując się z Kancelarią telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, seria i numer dokumentu tożsamości, nr PESEL/NIP, e-mail, nr telefonu) niezbędnych do realizacji powierzonych Kancelarii działań prawnych. Powierzenie przetwarzania danych jest dobrowolne. Posiadają Państwo prawo wycofania niniejszej zgody w dowolnym momencie, w tym również drogą elektroniczną. Dane osobowe będą przetwarzane do momentu wykonania, rozliczenia i zabezpieczenia prawidłowego wykonania zleconej przez Państwa usługi prawnej przez Kancelarię bądź do odwołania przez Państwa zgody, po tym czasie dane zostaną usunięte z bazy. Dane będą wykorzystywane bezpośrednio przez Administratora oraz podmioty ściśle z nim współpracujące jedynie dla celów realizacji zleconej usługi prawnej. Posiadają Państwo również prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Akceptując niniejszą klauzulę potwierdzają Państwo, że posiadają świadomość, że w razie cofnięcia zgody, dane osobowe mogą być w dalszym ciągu przetwarzane w zakresie wynikającym z celu i charakteru zlecenia, a także obowiązujących przepisów prawa. Czytaj więcej >

Skontaktuj się z nami
Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Slider
Skontaktuj się z nami

Adwokat

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Slider